Sportovní akce "Běžíme na hrad Kunětická hora" se koná v sobotu 27. srpna 2016

Datum vydání: 23.08.2016

Tisková zpráva:

 

Běžíme na hrad Kunětická hora

 

Unikátní běžecká pětidílná akce Běžíme na hrad, propojující regulérní běžecký krosový seriál s aktivitami pro celé rodiny s dětmi v atraktivním prostředí hradů a jejich okolí, se v sobotu 27. srpna zastaví na hradě Kunětická hora v Pardubickém kraji.

Po úspěšných zastávkách na hradech Točník a Bouzov bude dějištěm třetího dílu seriálu Běžíme na hrad „Rumburakův“ hrad Kunětická hora, oblíbená destinace filmařů a divadelníků, známý zejména z pohádky Arabela. Mimo jiné hrad Kunětická hora je každoročně dějištěm několika kulturních a společenských událostí. Konají se zde například divadelní představení pod širým nebem či hudební festival České hrady. V den závodu mezi 20 – 23hod můžete na hradu Kunětická hora zažít i Hradozámeckou noc, večerní prohlídku s doprovodným programem, která začíná lampionovým průvodem ve 20.00 hod od parkoviště pod hradem.

Běžecký den s cílem na hradě Kunětická hora má pro vás připraveno několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Z loňského roku velmi oblíbené dětské závody čekají na děti v různých věkových kategoriích. Rozděleny podle věku budou tedy závodit na tratích v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, v podhradí - amfiteátru pod skálou, na které se tyčí samotný hrad.

 

Běžecké trasy vedou okolními loukami a zvlněným terénem pod dominantou Kunětické hory, která je téměř celou dobu běžcům na očích. Kratší závod na 5 km je spíše rovinatého charakteru, kde trat’ vede většinou po polních a lučních cestách  zakončena s finálním výběhem na hrad. Závod na 15 km tzv. Patnáctka je poněkud náročnější, ne co se týče reliéfu trati, ale spíše z hlediska vzdálenosti. Pozitivní převýšení na trati 15 km nepřesáhne 180m. Běžecké tratě na hradě Kunětická hora patří tedy k profilově nejméně náročným tratím z celého seriálu. Pokud jde o okolní krajinu, tak její dominantou je samotný hrad Kunětická hora, stojící na jediném kopci v okolí, který běžci budou obíhat po okolních loukách a lesích. Zhruba polovinu trati si závodníci můžou vychutnávat také nádherné scenérie kolem protékající řeky Labe.

 

Zázemí a start závodu se nachází v amfiteátru v podhradí, zatímco cíl je tradičně závěrečném výběhu v branách hradu Kunětická hora. V cíli Pětky a Patnáctky bude na každého čekat jedinečná účastnická medaile, kterou po zdolání bran hradu Kunětická hora dostanete v cíli rovnou na krk. Popis tratí i s jejich přesnými mapkami najdete na www.bezimenahrad.cz.

 

Máme rádi novinky, a tak jsme ve spolupráci s naším partnerem, Hypoteční bankou, pro vás připravili  novou soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypoteční banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (Pětku nebo Patnáctku), u dětských běhů však o délce trati rozhoduje věk účastníka. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, které se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává ten rodinný tým, který získá součet nejnižší. Pokud dosáhnou rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.

 

Registrace začínají od 9:30 hod v amfiteátru v podhradí hradu Kunětická hora, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI s logem seriálu. 

 

Časový program, sobota 27.8., hrad KUNĚTICKÁ HORA

  9:30   začínají registrace závodníků
10:00  začátek Pohádkové cesty
11:00   start Dětských závodů – start závodu na 100 m
11:15   start závodu na 300 m
11:30   start závodu na 600 m
11:45   start závodu na 1200 m

12:15   šermířské vystoupení
12:30   vyhlášení dětských závodů
13:00   start PĚTKY
14:30   start PATNÁCTKY
16:00   konec Pohádkové cesty

16:20   šermířské vystoupení
16:30   vyhlášení odpoledních závodů

 

Stále se můžete registrovat na našich stránkách www.bezimenahrad.cz

 

Seriál Běžíme na hrad nabízí opravdové běžecké závodění, tentokrát v úžasném okolí hradu Kunětická hora. Vše v kombinaci s prima programem i pro ty, kteří přišli třeba jenom povzbudit závodícího člena rodiny. Především děti si pak přijdou na své, a to nejen při závodech. Běžíme na hrad je tak unikátní běžeckou akcí, která spojuje sport, kulturu, zlevněné vstupné na hrad ale i doprovodný program pro dospělé a pro děti.

Mediálními partnery běžeckého seriálu jsou rádio Frekvence 1 a www.behej.com. Partnerem závodu na Kunětické hoře se stal také Pardubický kraj.

 

Těšíme se na vás při zdolávání hradeb Kunětické hory již v sobotu 27. 8. 2016!

 

 

Tým Běžíme na hrad

 

Obrázky

Soubory ke stažení

E - podatelna

Rychlý kontakt (celý kontakt »)

Obec Syrovátka

Syrovátka 69
503 27 Lhota pod Libčany

Telefon:
495 451 128
725 081 330 - starosta

Mapa obec Syrovátka na mapě ČR

Aplikace pro obec Syrovátka

Mapa obec Syrovátka na mapě ČR

Stáhněte si mobilní aplikaci a získávejte aktuální informace.
Více informací >>